Dresy sportowe to obecnie jeden z najbardziej popularnych rodzajów odzieży sportowej, które są noszone zarówno podczas treningów, jak i na co dzień. W zależności od producenta i modelu, dresy mogą być wykonane z różnych materiałów, które różnią się między sobą właściwościami i cechami. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne materiały, z jakich zrobione są dresy sportowe:

  1. Poliester - jest to jeden z najczęściej stosowanych materiałów do produkcji dresów. Poliester charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, odpornością na rozciąganie oraz szybkim schnięciem. Jest również odporny na plamy i łatwy w pielęgnacji.

  2. Bawełna - bawełna jest naturalnym materiałem, który jest miękki w dotyku i przyjemny dla skóry. Jest również dobrym przewodnikiem ciepła, co sprawia, że dresy wykonane z tego materiału są wygodne i przewiewne. Niestety, bawełna jest mniej wytrzymała od poliestru i szybciej się niszczy.

  3. Elastan - elastan, znany również jako spandex lub lycra, jest syntetycznym materiałem o wysokiej rozciągliwości. W połączeniu z innymi materiałami, takimi jak poliester lub bawełna, tworzy dresy o dobrych właściwościach rozciągających się i dopasowujących do ciała.

  4. Wiskoza - wiskoza jest syntetycznym materiałem, który jest często stosowany do produkcji dresów sportowych ze względu na swoją lekkość i przewiewność. Jest również odporna na zagniecenia i łatwa w pielęgnacji. Niestety, wiskoza jest mniej wytrzymała od poliestru i szybciej się niszczy.